Aktualita

Autor Jan Jiráček připravuje další publikaci o stromech a lesích na území Doudlebska, Třeboňska a Novohradska. Knihu by mělo v roce 2018 vydat nakladatelství Veduta ve spolupráci se Sdruženými lesy Ledenice a Borovany. Měla by mít mít přibližně 160 stran a kolem 300 barevných fotografií v lepší kvalitě, než jsou fotografie v předešlé publikaci Doudlebsko a Novohradsko, kterou autor vydal vlastním nákladem (bez jakékoliv dotace) a byla vytištěna digitálním tiskem (nikoliv ofsetem), který neumožňuje lepší barevné zpracování. Barevné publikace se stovkami obrázků jsou velmi nákladné a pro autory zcela nevýhodné. Bez finanční podpory je prakticky nemožné je vydávat a ani nakladatelé o ně příliš nestojí. Takže nelze vyloučit, že se kniha vůbec neobjeví.

Teď již je velmi pravděpodobné, že publikace o stromech a lesích s názvem Najdi svůj strom v krajině Doudlebů vyjde v pololetí letošního roku (2018).

Ukázky z publikace Novohradské hory

Nejnovější již vydaná kniha s názvem Doudlebsko a Novohradsko vyšla v závěru roku 2014. Je určena občanům jižních Čech, zejména těm, kteří bydlí na území jižně od Českých Budějovic, ale také všem přátelům přírody a milovníkům historie tohoto kraje. Navazuje na předchozí publikaci Novohradské hory - Naturpark. Obsahuje stovky barevných fotografií na 140 stránkách textu a obrázků, u nejzajímavějších a méně známých lokalit i souřadnice GPS. Knihu vydalo nakladatelství EPIKA Jindřichův Hradec. Je možné ji zakoupit v prodejnách knih Kanzelberger nebo v Igy centru v Českých Budějovicích, ale také na webových stránkách nakladatelství Veduta.

Obálka publikace
Náves v Radosticích
Hrad Pořešín
Přírodní památka Ohrazení
Staré Hodějovice
Masopust v Doudlebech
Novohradsko - Kostel ve Slavči
Panorama - Svatý Jan nad Malší
Kaplička v Hamru u Římova
Penzion Myslivna pod Kohoutem
Rybník Široký v Koutech
Kaplička v Ohrazení
Náměstí v Ledenicích
Žižkův kámen v Trocnovském památníku
Oslavy v Trocnovském areálu
Novohradsko
Slepičí hory od Svatého Kamene
Slepičí hory od Blanska